volume1 09 آذر 1402

ولوم پروفایل: ابزاری قدرتمند برای تحلیل بازار

ولوم پروفایل یک ابزار تحلیل تکنیکال است که حجم معاملات را در یک بازه قیمتی مشخص در یک دوره زمانی مشخص نشان می دهد. این ابزار به معامله گران کمک می کند تا الگوهای بازار را شناسایی کنند و تصمیمات معاملاتی آگاهانه تری بگیرند.

ادامه مطلب
ichbelag 06 آذر 1402

ایچیموکو از ابتدا

ایچیموکو می تواند برای ایجاد استراتژی های معاملاتی مختلف استفاده شود

ادامه مطلب
الیوت1 27 آبان 1402

الیوت به روایت الیوت

در این مقاله کوشیده شده است تا اصلی ترین دلایل مربوط به عدم تمایل و یا تمایل کم به یادگیری سبک معروف و وزین الیوت مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به بضاعت موجود راهکارهایی برای حل آن ارائه شود.امید است مورد توجه عزیزان قرار گیرد.

ادامه مطلب
مدیریت-سرمایه 30 شهریور 1402

مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه را می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین مهارت‌ها برای کسب سود مستمر از بازارهای مالی دانست. با این حال بسیاری در مورد آن آگاهی ندارند. ما در این مقاله مروری بر آن داشته‌ایم.

ادامه مطلب
نسبت های فیبوناچی در امواج الیوت 11 اسفند 1400

نسبت های فیبوناچی در امواج الیوت

یکی از رموز موفقیت در بازارهای مالی آشنایی با ابزارهای تحلیلی معاملاتی و استفاده صحیح از آنهاست. زیرا بسیاری از فعالان حرفه ای بازارهای مالی معتقدند، لزوم موفقیت در این بازارها، علاوه بر داشتن تجارب بالا، بکارگیری بهترین و مناسب ترین ابزارهایی است که در اختیار معامله ‌گران بازارهای مالی قرار دارد.

ادامه مطلب
معرفی الگوی چکش در الگوهای کندلی 10 اسفند 1400

معرفی الگوی چکش در الگوهای کندلی

چنانچه در تحلیل تکنیکال،  الگوهای کندلی در محدوده زمان و مکان درست آن بررسی شوند، می توانند اطلاعات سودمندی را در مورد حرکات آینده نمودار به ما ارائه دهند و یکی از این الگوها که دارای قدمت بسیار بالایی می باشد، به الگوی چکش (Hammer) معروف است.

ادامه مطلب
روش مارتینگل چیست؟ 09 اسفند 1400

روش مارتینگل چیست؟

در دهه  ۸۰ میلادی بود که جیمز سیمونز توانست مفهومی تحت عنوان معاملات الگوریتمی یا الگو تریدینگ را مطرح نماید و ثروت خود را به ۱۸ میلیارد دلار برساند. این موضوع بیانگر آن است که بازار سرمایه از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و هزاران استراتژی نیز هر روزه توسط معامله گران مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع هر یک از معامله گران می توانند از روش های مختلفی برای کسب درآمد خود استفاده نمایند که یکی از آن ها، روش مارتینگل می باشد و در ادامه مقاله، به معرفی آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
پیوت مینور و ماژور در تحلیل تکنیکال چیست؟ 08 اسفند 1400

پیوت مینور و ماژور در تحلیل تکنیکال چیست؟

پیوت مینور و پیوت ماژور به عنوان دو نقطه محوری در تحلیل تکنیکال محسوب می شوند که برای تعیین سطح قیمت مهم هستند. در واقع می توان گفت، پیوت مجموعه ای از محاسبات است که روند فعلی بازار را مشخص می سازد و با استفاده از آن می توان در بازه های زمانی متفاوت، روند تغییرات قیمت ها و حرکت بعدی بازار را تشخیص داد. شما با شناسایی نقاط پیوت در نمودار قیمت ها، خواهید توانست تصمیم گیری منطقی برای معاملات خود داشته باشید.

ادامه مطلب
استراتژی آربیتراژ و کسب سود از آن 08 اسفند 1400

استراتژی آربیتراژ و کسب سود از آن

آربیتراژ برگرفته از یک کلمه فرانسوی و به معنای بیان تصمیم از سوی داور یا دادگاه است. در واقع آربیتراژ یکی از استراتژی ‌های جالب در انجام معاملات است که به دلیل ریسک صفر و در برخی موارد نزدیک به صفری که دارد از شهرت زیادی برخوردار بوده و همه معامله گران در صدد یادگیری و استفاده از آن هستند.

ادامه مطلب
فرایند تبدیل ارزهای دیجیتال چگونه است؟ 07 اسفند 1400

فرایند تبدیل ارزهای دیجیتال چگونه است؟

در بازار ارزهای دیجیتال معمولا افراد به دو صورت فعالیت می نمایند، دسته اول افرادی هستند که ترجیح می دهند بخشی از سرمایه‌ خود را به ارزهای دیجیتال رایج و محبوب‌ تبدیل کرده و در مدتی مشخص که معمولا بلند مدت است آن را نگهداری نمایند و سپس به سراغ دارایی دیجیتال خود رفته و آن را تبدیل به پول فیات یا ارزهای دیجیتال دیگر کنند و در این میان، سود کلانی را به دست آورند.

ادامه مطلب
کسب موفقیت در بازارهای مالی با چارچوب ذهنی صحیح 07 اسفند 1400

کسب موفقیت در بازارهای مالی با چارچوب ذهنی صحیح

اگر توجه نمایید در می یابید که اکثر افراد در بازارهای مالی کاملا احساساتی عمل می ‌کنند، زیرا سرمایه آن ‌ها در آنجا قرار داشته و احتمال ضرر معامله نیز وجود دارد، ممکن است به ناگاه تصمیمات اشتباه و غیرمنطقی گرفته و ضرر معامله را افزایش دهند.

ادامه مطلب
کندل استیک چیست؟ 05 اسفند 1400

کندل استیک چیست؟

شیوه نمایش نمودار بصورت کندل استیک که نمودارهای شمعی نیز نامیده می شود، به بیش از ۱۰۰ سال گذشته و کشور ژاپن باز می گردد. در واقع یک مرد ژاپنی به نام Homma متوجه شد که بین قیمت عرضه و تقاضای برنج ارتباط وجود دارد و بازارها نیز به شدت تحت تاثیر هیجانات تجار قرار دارند. این کشف رفته رفته گسترش یافت و در معاملات تجاری وارد شد. به این صورت که از کندل  ها برای تصمیم گیری در معاملاتی که بر مبنای الگوهای منظم در حال انجام است، استفاده می شود و معامله گران از کندلها و درمقیاسی وسیعتر الگوهای کندلی یا کندل استیکی برای تعیین حرکت احتمالی قیمت بر اساس  گذشته، استفاده می کنند.

ادامه مطلب