مومنتوم بازار چیست - تصویر ۱ 07 مهر 1400

مومنتوم بازار چیست ؟

مومنتوم یا شتاب بازار در واقع نوعی نماگر احساسی است . اگر بخواهیم مومنتوم را تعریف کنیم باید بگوئیم در واقع به تعداد تیک های یک کندل گویند. به زبان ساده تر مومنتوم یعنی تعداد دفعات انجام معامله به ازای یک کندل خاص. زمانی که می گوئیم " مومنتوم بازار بالاست " در واقع به این نکته اشاره داریم که ضربان یا ضرب آهنگ حرکت بازار به ازای هر کندل بالاست یا به عبارتی حجم کلی معاملات بالاست یا حتی می توان گفت که معامله گران بطور احساسی معامله می کنند.

ادامه مطلب
متاتریدر - تصویر ۱ 04 مهر 1400

متاتریدر چیست ؟

متاتریدر یک نرم افزار معامله گری و تحلیلگری در بازارهای سرمایه می باشد. از متاتریدر به یک پلتفرم یا سکوی معاملاتی نیز یاد می کنند و یکی از ساده ترین و عامه پسندترین و پر طرفدار ترین پلتفرم های معاملاتی می باشد.

ادامه مطلب
ریسک و ارتباط آن با بازار های سرمایه - تصویر ۱ 31 شهریور 1400

ریسک و ارتباط آن با بازار های سرمایه

اگر بخواهیم بازارهای مالی را از لحاظ ریسک دسته بندی کنیم باید در نظر بگیریم که به سه دسته بازار پول، بازار سرمایه و بازار تأمین آتیه تقسیم می شوند. در بازار پول، بانک ها شاخصه اصلی هستند و عموماً دارای کمترین ریسک ممکنه و یا بعضا ریسک صفر می باشند. به مقدار سودی که در اثر سرمایه گذاری در این بازارها بدست می آید کمترین ریوارد ،بازای ریسک ثابت، می گویند.

ادامه مطلب
الگوهای هارمونیک چیست ؟ - تصویر ۱ 22 شهریور 1400

الگوهای هارمونیک چیست ؟

شاید در روز اول که آقای اچ ام گارتلی در در سال 1935 و صفحۀ 222 کتاب خود با نام " Profit in The Stock Market " اقدام به رونمایی از الگویی هارمونیک به نام گارتلی کرد، فکر این موضوع را نمی کرد که این علم و رشته در تحلیل تکنیکال تا چه حد رشد خواهد کرد.

ادامه مطلب
نقش تئوری امواج الیوت در خرید و فروشهای سود آور چیست؟ - تصویر ۱ 10 شهریور 1400

نقش تئوری امواج الیوت در خرید و فروشهای سود آور چیست؟

تئوری امواج الیوت فی الواقع یکی از زیباترین و کم خطاترین روشهای خرید و فروش و تحلیل می باشد. اگر بخواهیم اندکی با دقت راجع به امواج الیوت صحبت کنیم باید بگوئیم که دارای سه دسته کلی می باشد: الیوت به سبک کلاسیک- الیوت به سبک میانی –  الیوت به سبک نئوویو

ادامه مطلب
الگوهای کلاسیک در بازار بورس چیست ؟ - تصویر ۱ 15 تیر 1400

الگوهای کلاسیک در بازار بورس چیست ؟

الگوهای کلاسیک در واقع الگوهایی تکرار شونده اند که در بازارهای مالی و نمودارهای آنها روئیت می شوند. برای شناخت الگوهای کلاسیک بهتر است دسته بندی کلی در مورد الگوها داشته باشیم.

ادامه مطلب
نقش تحلیل تکنیکال در فارکس چیست؟ - تصویر ۱ 29 خرداد 1400

نقش تحلیل تکنیکال در فارکس چیست؟

برای ورود به هر نوع بازار و شروع فعالیت در آن، باید با اصول اولیه بازار و البته پیدا کردن راه و روش فعالیت در آن آشنا بود. رمز موفقیت در بازارهای بورس و سرمایه، تنها داشتن سرمایه زیاد نیست، بلکه آشنایی با مفاهیم مختلف این بازارها و آموزش درست نحوه فعالیت در آن نیز ضروری است.

ادامه مطلب
نحوه سرمایه‌گذاری و خرید سهام در بورس بین‌الملل چگونه است؟ - تصویر ۱ 23 خرداد 1400

نحوه سرمایه‌گذاری و خرید سهام در بورس بین‌الملل چگونه است؟

حالا که تب ورود به بازارهای بورس و سرمایه داغ شده است، بسیاری از افراد به‎‌دنبال سرمایه‌گذاری در این بازارها هستند. بعد از رکود بازار بورس ایران، بسیاری با سودای رسیدن به سودهای کلان، به سراغ بازارهایی رفتند که سود دلاری نصیبشان کند.

ادامه مطلب
نقش تحلیل تکنیکال در ارز دیجیتال چیست؟ - تصویر ۱ 12 خرداد 1400

نقش تحلیل تکنیکال در ارز دیجیتال چیست؟

برای ورود به بازار بورس و بازارهای مختلف سرمایه، نکته مهم، آشنایی با بازار و روند معاملات در ان است. توانایی تحلیل و بررسی بازار با توجه به اتفاقات مختلف، امری است که باعث موفقیت افراد در بازارهای سرمایه خواهد شد.

ادامه مطلب
تحلیل بنیادی فارکس - تصویر ۱ 27 اردیبهشت 1400

تحلیل بنیادی فارکس

همانطورکه می دانیم تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی در واقع دو بال پرواز برای تریدرها و تحلیلگران در بازارهای مالی می باشند. در بازارهایی مانند بازار فارکس که ارزهای مختلف در آن تبادل می شوند، طبعاً اثرگذاری و اثرپذیری این سهمها از اقتصادهای کشورهای مختلف بسیار حائز اهمیت می باشد.

ادامه مطلب
آینده بیتکوین چه می‌شود؟ - تصویر ۱ 19 اردیبهشت 1400

آینده بیتکوین چه می‌شود؟

شاید بتوان بیت کوین را یکی از بزرگ‌ترین تحولات دنیای بورس و سرمایه نامید. تا چند سال پیش به‌جز فعالان بازار بورس و حوزه‌های سرمایه‌گذاری دیجیتال، کسی در مورد بیت کوین و دیگر رمزارزها چیزی نمی‌دانست. چند سالی است که فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال در کنار بازار بورس و فارکس، رونق گرفته است.

ادامه مطلب
نحوه سرمایه‌گذاری در فارکس چگونه است؟ - تصویر ۱ 12 اردیبهشت 1400

نحوه سرمایه‌گذاری در فارکس چگونه است؟

بازار فارکس (Forex) بازاری جهانی است که این روزها نامش در اخبار و مقالات زیاد به گوش می‌خورد. فارکس بازاری برای تبادل ارزهاست. Foreign Exchange Market یا فارکس، عمده فعالیتش در آمریکا و انگلیس است. در آسیا هم ژاپن فعالیت زیادی در این حوزه دارد.

ادامه مطلب