انتخاب بین دو بازار فارکس و ارز دیجیتال

انتخاب بین دو بازار فارکس و ارز دیجیتال

امروزه به دلیل حضور اینترنت و نفوذی که بر تمام جنبه های زندگی دارد، نحوه ی رفتار و تصمیم گیری افراد نیز دچار تغییر و تحول شده است.  به این معنا که در حال حاضر، ترجیح افراد برای سرمایه گذاری،  معامله در بازارهای آنلاین و دیجیتال می باشد و کسب درآمد از این طریق را سنجیده تر و ایده آل تر می دانند. قطعا انتخاب مناسبی هم محسوب می شود. ولی نکته اساسی اینجاست که برای سرمایه گذاری و ورود به این حوزه باید اطلاعات دقیق داشته باشید تا بتوانید به خوبی فعالیت نموده و بر ثروت خود بیفزایید.

سوالی که برخی افراد با آن مواجه می شوند این است که بهتر است در بازار فارکس سرمایه گذاری نمایند،  یا به سمت بازار ارزهای دیجیتال بروند.

بهتر است بدانید که، ماهیت اصلی هر دو بازار فارکس و ارز دیجیتال معامله انواع ارز هاست و برای فعالیت به فناوری ارتباطات مدرن وابسته هستند. دیگر اینکه، از ثبات برخوردار نبوده و بسیار پر ریسک هستند. هر دو بازار در بین کاربران از محبوبیت خوبی برخوردارند  و حتی بسیاری از سرمایه داران و موسسات مالی بزرگ نیز در آن فعالیت می نمایند.

قبل از انتخاب بین دو بازارفارکس یا ارز دیجیتال، لازم است بدانید که اگر شما قصد سرمایه گذاری مثبت با سود بیشتر را دارید، نیاز به اطلاعات کافی در رابطه با ارز دیجیتال و فارکس  خواهید داشت تا به این وسیله و با در نظر گرفتن شرایط و اهداف خود، بتوانید بهترینِ آن را برگزینید. در این مقاله شما را با ماهیت این دو بازار آشنا می سازیم.

بازار فارکس، در شمار بزرگترین و معتبرترین بازارهای مالی جهان شناخته می شود و از محبوبیت زیادی نیز برخوردار است. به طوری که در طول روز، معاملات بسیار زیادی در آن صورت می گیرد. در این بازار، مواردی مختلفی مانند طلا، نفت، ارزها و سهام های کشور آمریکا خرید و فروش می شود و کاربران آن با هر نوع ارزی می توانند معاملات خود را انجام دهند. به این معنا که هر نوع  واحد پول از جمله،  یورو، دلار، ین، پوند  نیز در این بازار قابل مبادله است.

بازار ارز دیجیتال، کالای فیزیکی و قابل لمس مبادله نمی شود و تنها دارایی های دیجیتال شامل، بیت کوین، اتریوم، تتر و موارد دیگر  قابل مبادله است که برای دسترسی به آن، شما می توانید از طریق یکی از صرافی ‌های آنلاین ایرانی یا خارجی و بین ‌المللی، اقدام به خرید و معامله ارزهای دیجیتال مورد نظر خود نمایید.

افرادی که تمایل دارند در بازار ارز دیجیتال به ثبات برسند، اقدام به خرید یک استیبل کوین می نمایند، زیرا نوسان قیمت آنهاکمتر است و  در واقع می توان گفت که ارزش آنها تقریبا با دلار آمریکا معادل است.

 

تفاوت های دو بازار ارز دیجیتال و فارکس

نوسانات موجود در دو بازار

میزان نوسانات موجود در بازار مالی فارکس کمتر از بازار ارز دیجیتال است ولی با سرمایه گذاری  بیشتر  در بازار فارکس، می توان سود خوبی کسب نمود.

وجود نوسانات زیاد و قیمت ارزهای دیجیتال  ؛  تنها برای عده ای از افراد مطلوب است. البته این مورد را باید در نظر داشت که این تغییرات بستگی به اطلاعات علمی  فرد سرمایه گذار و اهداف او دارد و کاربرانی که قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت را دارند، از این تغییر نوسانات به شرط علم وتجربه و مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه ؛سود  خوبی به دست می آورند.

همچنین در بازار ارز دیجیتال، می توانید با کمترین میزان سرمایه، خرید و فروش و سرمایه گذاری و فعالیت نمایید و در برابر معاملاتی که انجام می دهید، میزان مشخصی کارمزد پرداخت میکنید که مبلغ آن به ازای کارمزد معامله زیاد نخواهد بود. 

تفاوت در میزان امنیت و پایداری

یکی از موارد بسیار مهم و مورد توجه کاربران، موضوع امنیت است و در هر دو بازار ارز دیجیتال و فارکس، این موضوع  به درستی مشاهده می شود. با وجود اینکه بازار ارز دیجیتال نوپاتر و جدیدتر از بازار فارکس است، اما کاربران  قبل از ورود به آن و با افزایش اطلاعات خود در مورد چگونگی نگهداری سرمایه و استفاده از کیف پول ها، با مشکلات و خطراتی مانند از دست دادن سرمایه، مواجه  نخواهند شد. در بازار فارکس نیز موضوع امنیت به این صورت می باشد که اصولا باید به تاییدیه داشتن یا اصطلاحاً ریگوله بودن بروکر توجه نمود

تفاوت در میزان قدمت

بازار فارکس، یکی از بزرگ ترین بازارهای  مالی  در جهان است و از قدمت زیادی برخوردار است و در برابر آن، بازار ارز دیجیتال قرار دارد و یک صنعت جدیدتر محسوب می شود.

تفاوت در میزان نقدینگی

از آنجایی که بازار فارکس قدمت بیشتری دارد، از سابقه فعالیت طولانی تری  برخوردار بوده و می توان گفت که، میزان نقدینگی آن بیشتر است و در مقایسه با آن، بازار ارزهای دیجیتال میزان نقدینگی کمتری دارد. این عامل به معنای برتری یکی بر دیگری نبوده و چه بسا میتوان گفت که به تازگی افراد به بازار رمز ارزها علاقه زیادی یافته و در آن سرمایه گذاری می نمایند.

تفاوت در میزان رقابت

معامله گران بازارهای ارز دیجیتال نیازی ندارند تا با یکدیگر رقابت کنند. اما در بازار فارکس معامله گران با یکدیگر و سایر شرکت ها و بنگاه های خصوصی رقابت جدی دارند.

تفاوت در مکان خرید و فروش

خرید و فروش  و فعالیت هر دو بازار فارکس و ارزهای دیجیتال،  بر بستر اینترنت انجام می شود،  با این تفاوت که  خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال، توسط  صرافی های آنلاین و در بازار فارکس در بروکرهای آنلاین انجام می شود.

 

 

 

نظر خود را بنویسید